Joten alleviivatun väitteen takia päätin ottaa tuotteesta enemmän selvää.Aromatic product Spice Diamond Spirit. In this stunning incense combine different entheogens and exotic varieties, which were used in ancient rituals of almost all the nations of the world. Impact and pleasant aroma Spice Diamond Spirit will pleasantly surprise you and enhance your mutual understanding.
Mix not intended for smoking and use inside!
This products does NOT contain JWH018 , JWH073 , JWH250 , JWH200 , CP47 , or HU-210 .
Alkumatkasta tämän mysteerisen "desinghuumeen" syövereihin sain tietää että samankaltaisia blendejä löytyi kyseisestä kaupasta enemmänkin, mutta koska uskoisin että näissä muissakin blendeissä saattaa mahdollisesti olla sama vaikutuksen periaate, niin päätin nimetä threadin ensimmäisen löytöni mukaan. Päätin jatkaa kyseisen blendin tutkimista enemmän ja eksyin http://www.drugs-forum.com/forum/showthread.php?t=85650 Jossa keskusteltiin samasta blendistä.
Huume-foorumilla vierailtuani tajusin että kyseinen blendi saatettiin markkinoille jo vuonna 2009, jolloin haaveet blendin tilaamisesta alkoivat vähitellen murentua, sillä ajattelin vaikuttavan aineen olevan jo lääkeainelistalla. Kuitenkin jäin selaamaan foorumia enemmän ja sain tietää että kyseinen blendi oikeasti toimii.
And now to the main point. Eli onko kellään mitään käsitystä kyseisen blendin laillisuudesta Suomessa, tai onko joku kenties joskus jopa tilannut. Edelleen mietityttää myös että mikä ihme blendissä voi vaikuttaa "savuisesti" jos ei kannabinoidit.
Ps. Tiedän että synteettisille kannabinoideille on oma threadinsa, mutta koska kauppa sanoi että kyseinen blendi ei niitä sisällä niin tahtoisin kovasti uskoa siihen.