Rankin päihtymystila minkä olet kokenut?

Asiaa Asiasta Asiallisesti.
User avatar
HUUHAA
Apteekki
Posts: 319
Joined: Thu 22 Sep 2005, 10:58
Location: täällä mä oon jossain hukassa

Rankin päihtymystila minkä olet kokenut?

Post by HUUHAA »

eli milloin,missä, miksi ja miten olit elämäsi "kunnossa" ja mitä otit ja kuinka paljon ?

itse en muista kovinta kuosiani mutta savuja ja 30 semilanceataa oli viimeisin KUNNON trippikuosi, taitaa samainen trippi ollakin tuolla trippistooreissa joten lukekaa sieltä tarkemmat selityksen miksi,miten milloin missä........
User avatar
Jeshu
OD
Posts: 1939
Joined: Thu 22 Sep 2005, 16:35

Post by Jeshu »

Ekana tulee mieleen klonatsepaami+alkoholi+GHB+GBL. Tuon pienen GHB annoksen jälkeen oli vielä hyvä meininki, mutta 2ml lakkaa sinetöi homman epämiellyttäväksi överöinniksi. Silloin en ymmärtänyt oikeasti mitään, kaveria en tunnistanut kaveriksi. Ja välillä tipahtelin pariksi sekunniksi uneen. Tavarat tipahteli käsistä ja heräsin aina nukahtaakseni taas uudestaan kun joku oli läpsimässä poskille. Hyvin samankaltainen olo kun joskus nuorempana kännissä maailma pyöri kuin karuselli vilkuttaen häiritseviä valoja, kiikuttaen eteenpäin leikkihevosia ja soittaen hyihyi lasten musiikkia.
User avatar
benelux fat
Kameleontti
Posts: 510
Joined: Wed 21 Sep 2005, 23:54
Location: Hki

Post by benelux fat »

Taisin kokea elämäni kovimmat kuosailut juuri nyt viikonloppuna. Perjantai iltana kaikki oli vielä normaalisti kun ajattelin juoda sixin ja ziigailla himassa telkkaria. Noh kohta soitti kaveri että tulisinko sinne hengailemaan. Pelkissä bisseissähän ei bygennyt lähteä joten rouskin 10 HBW siementä. Kolmen tunnin päästä matkailin jo kiitettävästi. Poltettiin pilveä ja häröiltiin. Sitten joku urpo(minä) saa päähänsä että mennään keittämään yaget. :roll: Tehtiin niinkuin käskettiin ja kohta oltiin hyperavaruudessa. Keitettiin vielä aika reilu satsi. Siinä kolmen aikaan yöllä olinkin sitten jo menettänyt puhekyvyn ja "vartalo" tai "minä" olivat tuntemattomia käsitteitä. Seuraavan kerran katsoin kelloa, niin että ymmärsin sitä yhdeksältä lauantai aamuna. Trippi ei ollut ainakaan visuaali tai audio puolelta laantunut oikeastaan yhtään. Mitä nyt ajatukset pysyivät jotenkuten kasassa. Alkoi olemaan henkisesti todella raskasta.

Lauantai iltapäivällä alkoi sitten ahdistaa todella paljon. Trippi vain jatkuu jatkumistaan(tosin visuaalit ja kuuloharhat eivät olleet enää niin voimakkaita) ja näin jo tulevaisuuteni hesperiassa sänkyyn köytettynä. Ei todellakaan ollut enää siistiä. Jokainen minuutti tuntui tunnilta ja jokainen tunti päivältä. Sitten siinä about kuuden-seitsemän aikaan kun tajusin syödä jotain, alkoi trippi pikkuhiljaa laantua voimakkaasti ja keskustelu puhelimessakin onnistui. Loppuilta siitä lähtien olikin sitten oikeastaan ihan kivaa. Mukava euforia mutta olisin todellakin ollut mielummin selvinpäin.

Vielä eilen kun menin nukkumaan kello 11, pimeä huone houkutteli esille rakeisia visuaaleja. Olin tosin jo niin väsynyt että sain unta nopeasti. Tänään olo on ollut hieman epätodellinen ja henkisesti todella uupunut.
Nyt tuntuu siltä että rankempi tajunnanlaajennus saa hetkeksi jäädä.

Tästähän tuli nyt kun mikäkin trippistoori mutta ei kai sillä niin väliä. :)
User avatar
Maor
Kameleontti
Posts: 841
Joined: Thu 22 Sep 2005, 21:19
Location: itä

Post by Maor »

Viimetalvena syntymäpäivilläni. Sekoitus suhde oli X määrä efedriiniä, rutkasti viskiä ja olutta, 400 mikroa LSD:tä, 1 esso ja parit pirilinjat, koko komeuden kruunasi vielä tuhdit savut.
-:- We're All Mad Here -:-
User avatar
artemisia absinthium
Apteekki
Posts: 463
Joined: Tue 04 Oct 2005, 15:38

Post by artemisia absinthium »

huh, taidan olla aika light weight,
tujuimmat olot taisi olla pari kuukautta sitten kaverin luona viikonloppua viettämässä,
MDMA:ta nenään, pommina ja savujen seassa...
Oli aika luvd up olo <3
lisäksi alla tuntematon määrä absinttia ja punaviiniä + kukkaa.

Tänään itseasiassa just katottiin video
jonka kaveri oli kuvannu kyseisenä iltana. Oli porukka aika sekasin :lol:
Videon loppupuolella en enää pystyny puhumaan englantia
(englannissa asun siis), vaan solkkasin kuvaajalle suomeks XP
User avatar
tRip
Moderator
Posts: 6170
Joined: Thu 22 Sep 2005, 02:40

Post by tRip »

Kovimmat kuosit on ehkä ollut noin 6 kpl HBWR siemeniä + 20mg tenox + pilveä. Kirjoitin kolmos vaulttiin siitä trippistoorinkin. Oli kuitenkin minun päälleni aikamoista menoa niin positiivisessa kuin negatiivisessakin mielessä.

Positiivisin kovin kuosi on ollut bout 100 psinen siementä ja runsaasti kukkaa.
User avatar
zero
Kameleontti
Posts: 650
Joined: Thu 22 Sep 2005, 11:57
Location: Lahti

Post by zero »

Ohan noit. Joskus vappuna oli kyl aika kova pääl, reilusti viinaa ja olutta, savuja, xanoreita, butaania (hyh :P ) ja jotain sekalaisia ryynejä. Tyhmää kyl tommonen.
alypaa
Psykonautti
Posts: 128
Joined: Fri 23 Sep 2005, 14:39

Post by alypaa »

Ehkä paras kuosi mikä on ollut oli ensimmäinen kerta kun söin happoa. siinä sivussa livahti myös 15bisseä,30ml huikkaa,2namia ja hatsia.
Toinen kombo millä on saanut itsensä aika vahvaan kuosiin oli kokaiini+alkoholi+esso+ghb+kukka+ryynit(halcion,insomin,stilkkari,rivatril ja diapam).
Vaikea sanoa mikä kuoseista on ollut kovin kun esimerkiksi happotrippiä ja ryynikännejä on mahdoton verrata keskenään...
m
Lepakko
Posts: 182
Joined: Fri 23 Sep 2005, 01:24

Post by m »

olutta, viiniä, paljon kukkaa, rivatrilejä (en muista määrää), viimeinen temppu minkä muistan siltä iltaa on, kun otin eka kerran suoneen. sinne meni 2 dormicumia ja 1-2mg subua (eka kerta muös pubre). :?
sairaalaan, oli kuulemma hengen lähtö lähellä :shock: toinen jalka halvaantui lantiosta asti, en ole vieläkään täysin toipunut siitä, aikaa on jo menny 1 1/2 vuotta. aluksi keppeillä kävelin, nyt on enää jotain "tuntohermo" oireita.
en muista mikä se verikoe on nimeltään, mutta sen ylä arvo on 170, mulla oli ollut 43,000 (neljä kymmentä tuhatta):shock: se on joku veren paksuus arvo, tai jotain. mulle tiputettiin nestettä 7litraa, ja join pari litraa vettä ennen kuin tuli kusta, ja se oli niinkuin jotain hyytynyttä verta..
semmonen oli eka iv kokeiluni, valitettavasti ei viimeinen :roll:
User avatar
Jeshu
OD
Posts: 1939
Joined: Thu 22 Sep 2005, 16:35

Post by Jeshu »

m wrote:olutta, viiniä, paljon kukkaa, rivatrilejä (en muista määrää), viimeinen temppu minkä muistan siltä iltaa on, kun otin eka kerran suoneen. sinne meni 2 dormicumia ja 1-2mg subua (eka kerta muös pubre). :?
Miten kykenee? Eikö ollut mitään tietoa tuon vaarallisuudesta, vai etkö vaan välittänyt?
User avatar
Asidyyli
LD50
Posts: 2143
Joined: Thu 22 Sep 2005, 15:25
Location: Hki

Post by Asidyyli »

Kuoseja on niin erilaisia, toisaalta vaikka isoilla DXM-annoksilla on psykoottisesti tutkalla ja kosmoksen äärilaidalla - toisaalta taas tanakassa ryynikännissä saattaa sekoilla vielä pahemmin, tosin täällä maankamaran tasolla.
User avatar
Aftermath
Psykonautti
Posts: 122
Joined: Sun 09 Oct 2005, 18:09

Post by Aftermath »

Enpä kovimmasta tiedä, mutta epämiellyttävin ilta/yö elämässäni irtos lsa+alkoholi+kannabis+subutex :(
I'm going upstairs now to turn my mind off
Delirium Tremens
Kameleontti
Posts: 581
Joined: Fri 30 Sep 2005, 22:13

Post by Delirium Tremens »

m wrote:semmonen oli eka iv kokeiluni, valitettavasti ei viimeinen :roll:
Huh. Oli tosiaan lähellä jäädä viimeiseksi. :( :P
User avatar
Jihad
Psykonautti
Posts: 90
Joined: Tue 08 Nov 2005, 16:14

Post by Jihad »

Varmaankin toissakesäinen sekistely: Reilu puoli litraa vodkaa, efedriiniä, parit älytykset stydiä WW-kukkaa ja ~25mg 2c-t-21:a metsäbileissä (menin pimeässä sekaisin mittalasin asteikosta) :)
Kaveri sai suunnilleen kädestä pitäen ohjata pois metsästä kun en nähnyt muuta kuin visuaaleja.
"And I asked the mushroom once about the social chaos at the end of history, and the mushroom said 'No worry, bro. This is what it's like when a species departs for hyperspace."
-Terence McKenna
m
Lepakko
Posts: 182
Joined: Fri 23 Sep 2005, 01:24

Post by m »

Miten kykenee? Eikö ollut mitään tietoa tuon vaarallisuudesta, vai etkö vaan välittänyt?

Jaa a,, ei ollut tietoa, enkä välittänyt, sillon elämä oli aika p:stä..
powergrower
Kameleontti
Posts: 583
Joined: Wed 21 Sep 2005, 17:47
Location: viewtopic.php

Post by powergrower »

Vaikka näennäisesti DXM on se eniten tutkalle laittanut aine, niin se ei silleen maatajärisyttävä kokemus ole ollut koska sillon tietoisuus on rajoittunut samaan tapaan kuin kännissäkin. Vaikka ois mite sekasin niin sitä on vaa sekasin eikä sitä sen syvemmin ala kelaamaan.

Minun kohdalla ainakin on silleen, että hamppu pistää aivot niin ylikierroksille ja semmosen ajatusryöpyn päälle, että pari kertaa kun se ajatusryöppy ja koko tila muutenkin on menny väärille raiteille niin se on ollut huhhahhei (voitte lukea enemmän tuolta trippistoorit osastolta ko. kokemuksista)
User avatar
W10
Kameleontti
Posts: 640
Joined: Wed 21 Sep 2005, 20:24
Location: Mirrorland

Post by W10 »

Sienet (lue trippistoorit) tai sitten joku DXM reissu on ollut se rankin. Kännissä sitä on joskus tullut jotain pahoja tehtyä ja ihmisiä kiusattu ihan liikaa, mutta eikös kaikki ole?
"It rubs the lotion on its skin or else it gets the hose again."
Delirium Tremens
Kameleontti
Posts: 581
Joined: Fri 30 Sep 2005, 22:13

Post by Delirium Tremens »

W10 wrote:Kännissä sitä on joskus tullut jotain pahoja tehtyä ja ihmisiä kiusattu ihan liikaa, mutta eikös kaikki ole?
Humalassa sitä voi todella olla käsittämättömän sekaisin, varsinkin jos on jotain piristeaineita apuna jotta jaksaisi kiskoa. Lamaavan ja muistitoimintoja estävän vaikutuksen takia sitä vaan ei tajua.

Tästä johtuen tuulipukukansalaiset argumentoivat mm. "jos ei viinalla saa päätä riittävän sekaisin, niin..." Kyllähän sen saa viinalla ihan liian sekaisin; hävettää ihan liikaa, jotta tunnustaisin mitä kaikkea on tullut perseiltyä. Eipä saa millään muulla enempää sekaisin säilyttäen suora kosketus tähän maailmaan. Humalan deliriumvaihetta kummallisemmaksi tajuissaan olevan käytös ei kertakaikkiaan voi mennä.
AD_HD @ synirc
Kalastaja

Post by Kalastaja »

Viinalla ja kahvilla
IhmeMies
Tuppisuu
Posts: 3
Joined: Thu 05 Jan 2006, 13:08

Post by IhmeMies »

Nestemäinen happo iv:nä. Määrä oli jotain 2-3 tipan luokkaa. En ole vastaavaa ennen kokenut ja rankkaa oli.
veke
Psykonautti
Posts: 149
Joined: Sun 15 Jan 2006, 19:55
Location: lahti

Post by veke »

25 semiä...tuli aika mielettömät olot kun jotenkin kelasin että nyt flippaa
...
User avatar
catha
Psykonautti
Posts: 88
Joined: Sat 04 Nov 2006, 22:09

Post by catha »

Kovin kuosi taisi olla alkoholi+kannabis+xanor+subutex+2c-e kombolla. Meinaan siinä unohtui todellisuus kokonaan. Muistan vain keskustelleeni kaikkien tuttujen kanssa perjantai iltana, vaikka olikin lauantai aamu ja olin kaverin kanssa kahdestaan hänen kämpillään. Muuta en tuosta juuri muistakkaan.
User avatar
medicineman
Lepakko
Posts: 240
Joined: Tue 19 Sep 2006, 09:30

Post by medicineman »

Joskus aikoinaan ostettiin kaverin kans Tapio-pullo puokkiin ja mäyräkoirat mieheen. Alkuun pari Tapsuli-paukkuu ja pari bissee...sitten loistavalla idealla: Rivoja ja tenoxeja (en muista montako mitäkin otettiin, mut monta) ääntä kohti ja juomingit jatku. Ryynejäkin napsittiin siinä bakkanaalien jatkuessa.

Illasta ei mitään muistikuvia, mut kun aamulla herättiin kämpiltä, niin lattialle oli ilmestysy kaks 19" flatti-näyttöö, kaks tietokoneen keskusyksikköö, kasa hiiriä ja näppiksiä sekä helvetin iso kannettava cd-soitin triplabassoputkilla ja kantohihnalla. Kyllä vitutti ja hävetti. Ei oikein ilenny liikkuu kaupungilla pariin viikkoon, kun saatiin selville mistä ne oltiin käyty viemässä. Ja kiinnihän vielä jäätiin ja 90 päivää ykp:tä mulle ja kaverille 3kk ehdotonta. Et kylläpä kannatti vetää noi kaikki sekaisin, kun kirkkaat ei sovi mulle muutenkaan.
Fear is the price of imagination.
User avatar
catha
Psykonautti
Posts: 88
Joined: Sat 04 Nov 2006, 22:09

Post by catha »

Toisaalta pahimmat sekoilut olen varmaan myös saanut tällä surullisen kuuluisalla viinan ja lääkkeiden sekakäytöllä, eli tarkemmin viina+kannabis+xanor+leponex sekotuksella. Määristä en sen tarkemmin tiedä, muuta kuin että alkuun poltettiin paukkua ja juotiin viinaa, jonka jälkeen heitin muutaman 2mg xanorin naamaan ja hetken päästä kai pari 100mg leponexia. Muisti meni tässä vaiheessa ja luultavasti olin niitä enemmänkin rouskinut illan aikana. Olin jossain vaiheessa kadonnut porukasta ja tässä vaiheessa kuulemma ei puheestani ollut saanut enää mitään selvää. Myöhemmin eräs kaveri oli bongannut minut makaamasta keskeltä auto tietä ilmeisesti katselemassa taivasta. Aamulla herätessäni olin kadottanut reppuni, lompakkoni, avaimeni ja toisen kenkäni. Eipä tuosta onneksi mitään sen pahempaa seurannut.
User avatar
LD50
Apteekki
Posts: 459
Joined: Wed 05 Jul 2006, 01:29

Post by LD50 »

Tais olla eilen kovimmat. 10x panacod + 10x stilnoct + 5 pesällistä kukkaa. Halluja aika reippaasti oli ja pienimmätki arkipäiväiset hommat oli ihan vitun vaikeita ratkottavia, esim. miten avaan oven ?
LadyDilemma
Karvakuono
Posts: 48
Joined: Fri 03 Nov 2006, 05:24
Location: useimmiten kotona

Post by LadyDilemma »

LD50 wrote:Tais olla eilen kovimmat. 10x panacod + 10x stilnoct + 5 pesällistä kukkaa. Halluja aika reippaasti oli ja pienimmätki arkipäiväiset hommat oli ihan vitun vaikeita ratkottavia, esim. miten avaan oven ?
*reps*
Aika on vain rapistuvan materian kuolinkamppailua
Pakanasoturi
Lepakko
Posts: 220
Joined: Wed 27 Sep 2006, 16:14

Post by Pakanasoturi »

aivoruoska wrote:
LD50 wrote:Tais olla eilen kovimmat. 10x panacod + 10x stilnoct + 5 pesällistä kukkaa. Halluja aika reippaasti oli ja pienimmätki arkipäiväiset hommat oli ihan vitun vaikeita ratkottavia, esim. miten avaan oven ?
tuutko vähän hajoomaan jos joskus otat happoa :D jos rauhottavatki jo saa tollasta aikaan.
Stilnoctit eivät mitään pelkkiä jarruja ole, niistä kyllä irtoaa melkoiset hallut + sekoittavat pään muutenkin ihan täydellisesti tuollaisilla annoksilla. Tähän päälle vielä 5 pesällistä kukkaa ja 10 panacodia (joka on muuten aika helvetin vaarallista...) niin kyllä sitä pitäisi olla aika helvetin kovilla tripeillä...
User avatar
LD50
Apteekki
Posts: 459
Joined: Wed 05 Jul 2006, 01:29

Post by LD50 »

Pakanasoturi wrote:
aivoruoska wrote:
LD50 wrote:Tais olla eilen kovimmat. 10x panacod + 10x stilnoct + 5 pesällistä kukkaa. Halluja aika reippaasti oli ja pienimmätki arkipäiväiset hommat oli ihan vitun vaikeita ratkottavia, esim. miten avaan oven ?
tuutko vähän hajoomaan jos joskus otat happoa :D jos rauhottavatki jo saa tollasta aikaan.
Stilnoctit eivät mitään pelkkiä jarruja ole, niistä kyllä irtoaa melkoiset hallut + sekoittavat pään muutenkin ihan täydellisesti tuollaisilla annoksilla. Tähän päälle vielä 5 pesällistä kukkaa ja 10 panacodia (joka on muuten aika helvetin vaarallista...) niin kyllä sitä pitäisi olla aika helvetin kovilla tripeillä...
Kyllähän se vaarallista on, ja kaduttaa näin jälkikäteen, mutta kuten aina päihteillessä katoaa se järki jossain vaiheessa...
aivoruoska wrote:
LD50 wrote:Tais olla eilen kovimmat. 10x panacod + 10x stilnoct + 5 pesällistä kukkaa. Halluja aika reippaasti oli ja pienimmätki arkipäiväiset hommat oli ihan vitun vaikeita ratkottavia, esim. miten avaan oven ?
tuutko vähän hajoomaan jos joskus otat happoa :D jos rauhottavatki jo saa tollasta aikaan.
Syön kaikenlisäksi efexoria 150mg päivässä. Katso miten vaikuttaa : http://soul.fiveam.org/robsku/dihkal/tsolpideemi.html

" Tässä tapauksessa kyse tosin on snri mielialalääkkeen (efexor) ja stilnoctin yhdistelmästä ja siihen tottumattomalla efexor tuntuu lisäävän stilnoctin hallusinogeenista ja deliriantti vaikutusta. "
User avatar
LD50
Apteekki
Posts: 459
Joined: Wed 05 Jul 2006, 01:29

Post by LD50 »

Joo-o. Sivuilla on Robinin oma tarina pelkästään parin stilkkarin vaikutuksista efexor-kuurilla.
Pot Head
Psykonautti
Posts: 143
Joined: Thu 22 Sep 2005, 16:03

Post by Pot Head »

aivoruoska wrote:ihan omien kokemuksein perusteella tuon heitin, kyllä kymmenestä stilkkarista alkaa näkemään kahtena (+bentsoja,hatsia ja mopoja) mutta hallusinaatiot tai tripit on siitä vitun kaukana.
Kyllä parikin stilkkaria voi tuottaa jo vaikka minkä näköstä toimintaa näkökentässä ja päänsisällä. Toisilla toimii, toisilla ei. + siihen se 5g kukintoa päälle niin voi olla jo aika moista menoa.