Kiinnostaisi tietää minkälaisia haittavaikutuksia tai mahdollisia vieroituisoireita porukalle on tullut runsaamman pirin nauttimisen seurauksena?
Oma pirin käyttöni on ollut 1-3krt viikossa viimeiset 3 vuotta ja sitä ennen huomattavasti satunnaisempaa. Joko suun kautta tai nokkaan. Joitakin väliviikkoja toki kolmeen vuoteen mahtuu, mutta vain joitakin yksittäisiä.
Itsellä haitat on tähän mennessä rajoittuneet onneksi tukkoiseen nenään ja paino on tippunut pari kiloa mutta se ei ole vaarallista. Univelkaakin on toki tullut kerättyä, koska töissä käyvänä voisi olla ihan tervettä levätä, syödä ja palautua työviikosta, eikä valvoa, olla syömättä ja rokkailla

Anyway piri on ehkä suosikki huumeeni ja luultavasti puljaan sen kanssa vielä pitkään jos ei ihmeempiä tapahdu. Täytyy vaan pitää se aivan maksimissaan näissä käyttömäärissä tai sitten lipsahtaa punasen puolelle.
Nyt tahtoisin tietää muiden kokemuksia lähinnä negatiivisista puolista mitä piriin liittyy